Profil firmy

PASSUS S.A.

Grupa Passus specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu wysoko specjalizowanych rozwiązań informatycznych z zakresu monitorowania i poprawy wydajności sieci i aplikacji oraz bezpieczeństwa IT zarówno architekturze on-premise jak i środowiskach hybrydowych, chmurze prywatnej i publicznej. W skład Grupy wchodzą firmy Passus S.A., Wisenet sp. z o.o. oraz Chaos Gears sp. z o.o.  


Oferta Grupy obejmuje: 

- rozwiązania do monitorowania i rozwiązywania problemów z wydajnością sieci oraz aplikacji; 

- rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT w szczególności wykrywanie podatności, zabezpieczenie sieci, aplikacji oraz danych, systemy monitorowania i zarządzania incydentami bezpieczeństwa (SIEM/SOC); 

  • - projektowanie rozwiązań chmurowych, migracja aplikacji i danych oraz wsparcie w zarządzaniu i optymalizacja tego środowiska cloud; 

  • - rozwiązania zabezpieczające przed nadużyciami finansowymi (antyfraud). 


Tym co wyróżnia grupę Passus spośród firm integracyjnych, jest doświadczenie pozyskane podczas realizacji szeregu skomplikowanych projektów dla największych firm i instytucji. Nasi Inżynierowie zrealizowali największe w Polsce projekty z zakresu Application and Network Performance Management oraz SIEM. Ponad 20 lat współpracy z firmami oraz instytucjami z Polski i z zagranicy zaowocowało znajomością uwarunkowań biznesowych i technicznych tych organizacji. Do grona Klientów w Polsce należą tak wymagający partnerzy, jak m.in. Ministerstwo Obrony Narodowej, T-Mobile, Narodowy Bank Polski, Grupa Enea, Centrum Onkologii w Gliwicach, Komisja Nadzoru Finansowego, Orange, PGE, Ikea, PKO BP, PZU, Volkswagen Polska, Politechnika Rzeszowska, Orlen, Grupa PKP SA, Wojskowy Instytut Medyczny.  

Bazując na własnych produktach i usługach oraz technologiach uznanych światowych producentów, Passus SA tworzy i wdraża rozwiązania, precyzyjnie dostosowane do wymagań klienta. Spółka zapewnia kompleksową obsługę, począwszy od analizy potrzeb, przez planowanie, usługi wdrożeniowe, rozwiązania na zamówienie, szkolenia pracowników, aż po opiekę serwisową oraz posprzedażną. Oferowane rozwiązania są przygotowywane w oparciu o produkty własne jak i uznanych światowych dostawców. Grupa Passus jest partnerem takich producentów jak: Riverbed (Riverbed Premier Partner), Symantec (Gold Partner), IBM, Amazon Web Services, Fidelis Cybersecurity, Core SecurityNetScout, New Relic, Cisco oraz TenablePassus posiada także własny zespołów programistów i inżynierów dostosowujących istniejące rozwiązania oraz realizujących projekty na indywidualne zamówienie. Na bazie zebranych doświadczeń zespół ten przygotował własne rozwiązania – zaawansowany sniffer sieciowy Passus Ambience oraz Passus FlowControl - system do monitorowania sieci w oparciu o protokół netflow 


Firma Passus SA powstała w wyniku wydzielenia Działu Sieci i Bezpieczeństwa IT z Passus sp. z o.o., działającej w branży IT od 1992 roku. 
W lutym 2018 roku Passus SA objął 64% udziałów w spółce ChaosGears a październiku 2018 blisko 54% udziałów w firmie Wisenet. Od lipca 2018 roku spółka notowana jest na rynku NewConnectGrupa zatrudnia blisko 60 wykwalifikowanych pracowników – inżynierów, programistów i specjalistów. 
Potwierdzeniem kompetencji zespołuobok wielu udanych wdrożeń, jest blisko 40 indywidualnych certyfikatów m.in.: poświadczenie bezpieczeństwa osobowego do klauzuli "Tajneoraz "NATO Secret", CISA, CISSP, Riverbed Certified Solutions Professional, Cisco Associate oraz Professional w zakresie R&S (routing & switching), Security oraz Wireless, Core Impact Certified Professional, Audytor wiodący ISO 27001, Riverbed Network and Application  Performance  Management Qualified Trainer oraz Fluke Networks Application Performance Appliance Certified Trainer. W 2017 roku firma spełniła wymagania stawiane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i uzyskała świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego, które potwierdzają zdolność spółki do realizacji usług w instytucjach i gałęziach przemysłowych związanych z dostępem do informacji niejawnych - krajowych jak i NATO oraz Unii Europejskiej.

Dane teleadresowe

PASSUS S.A.
Oddział w Moszczenicy, ul.Dworcowa 16a

Oferty pracy

Obecnie nie ma żadnych ofert pracy.

Zeskanuj kod QR

Nadchodzące wydarzenia

Brak elementów.

Więcej...

Aktualności

Tekst alternatywny

10.07.2018

Motofestyn 2018

W To była VIII edycja tej popularnej w regionie imprezy. Moszczenicy można było podziwiać m.in. Marcina Głowackiego, mistrza świata w stuncie motocyklowym. Głowacki nazywany "Polish Ninja" zachwycił widzów niesamowitymi akrobacjami, m.in. staniem na głowie w tracie jazdy. Oprócz mistrzowskich pokazów stuntu można było zobaczyć drift, czyli jazdę w kontrolowanym poślizgu w wykonaniu Holy Drift, pokazy sztuki walki szkoły Akido Akikai czy akcję ratowniczą w wykonaniu strażaków. Zespół Jacy Tacy Moszczenicy zaprosił na tradycyjne puszczanie wianków i ognisko. Gwiazdą wieczoru była grupa D-Bomb. Motofestynowi towarzyszyła zbiórka krwi zorganizowana przez moszczenicki klub HDK PCK. Zebrano 7200 ml krwi.  W niedzielę drugiego dnia można było podziwiać zabytkowe samochody m.in. amerykańskie mustangi. Niestety padający deszcz pokrzyżował plany organizatorów, którzy zmuszeni byli odwołać występy Formacji Chatetlet i Agaty Michalskiej z The Others. Artyści przyjadą do Moszczenicy w innym terminie.

Czytaj więcej...
Tekst alternatywny

10.07.2018

Utrudnienia w ruchu

UWAGA! Zmienił się termin zamknięcia przejazdu kolejowego w Raciborowicach. Od dnia 09.07.2018 r. do dnia 25.07.2018 r. będzie zamknięty przejazd kolejowy kat. C w km 127+441 linii kolejowej nr 1, będący skrzyżowaniem z drogą gminną nr 110056E w miejscowości Raciborowice. Prace związane z remontem nawierzchni drogowo-torowej prowadzone będą przy całkowitym zamknięciu przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego. Objazd wyznaczono w następujący sposób: z miejscowości Raciborowice do miejscowości Baby, a następnie drogą wojewódzką nr 716 do Biskupiej Woli oraz analogicznie w przeciwnym kierunku. O remoncie informowaliśmy TUTAJ

Czytaj więcej...
Tekst alternatywny

10.07.2018

Uwaga na pobór wody!

Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Moszczenicy ze względu na zbyt duży pobór w stosunku do możliwości ujęcia wody zwraca się z apelem o zaniechanie korzystania z wody sieciowej do celów innych niż socjalno-bytowe. Apel dotyczy mieszkańców miejscowości zaopatrywanych z ujęcia wody w Moszczenicy: Moszczenica, Wola Moszczenicka, Gajkowice, Kosów, Gazomia Stara, Białkowice, Pomyków (od Moszczenicy)Przedsiębiorstwo prosi również o o zwrócenie uwagi na pobór wody z hydrantów p.poż przez osoby do tego nieuprawnione. Jedyne uprawnione podmioty to Jednostki Straży Pożarnej oraz służby Przedsiębiorstwa Komunalnego w Moszczenicy.Wszelkie zauważone nieprawidłowości prosimy zgłaszać pod następujące numery telefonów: 44 6169486 dni powszednie w godz. 7-15 oraz numery komórkowe: 602693822 lub 608365540 całodobowo.

Czytaj więcej...
Tekst alternatywny

09.07.2018

Odnowiony przystanek

Przystanek autobusowy położony przy Rynku w Srocku przestał straszyć. Wielokrotnie dewastowany był antywizytówką miejscowości. Teraz został wyremontowany z funduszu sołeckiego. Mieszkańcy mają nadzieję, że wszyscy będą dbać o wspólne dobro.Zakres remontu obejmował m.in. naprawę murów, wymianę dachu, wykonanie nowej posadzki oraz likwidację ścianki działowej i drzwi co pozwoliło powiększyć miejsce dla pasażerów.

Czytaj więcej...
Tekst alternatywny

09.07.2018

Remont przejazdu w Raciborowicach

Uwaga utrudnienia w ruchu. W dniach 25.06.2018 r. – 11.07.2018 r. będzie zamknięty przejazd kolejowy kat. C w km 127+441 linii kolejowej nr 1, będący skrzyżowaniem z drogą gminną nr 110056E w miejscowości Raciborowice.Prace związane z remontem nawierzchni drogowo-torowej prowadzone będą przy całkowitym zamknięciu przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego. Objazd wyznaczono w następujący sposób: z miejscowości Raciborowice do miejscowości Baby, a następnie drogą wojewódzką nr 716 do Biskupiej Woli oraz analogicznie w przeciwnym kierunku.

Czytaj więcej...
Tekst alternatywny

10.07.2018

Uwaga na pobór wody!

Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Moszczenicy ze względu na zbyt duży pobór w stosunku do możliwości ujęcia wody zwraca się z apelem o zaniechanie korzystania z wody sieciowej do celów innych niż socjalno-bytowe. Apel dotyczy mieszkańców miejscowości zaopatrywanych z ujęcia wody w Moszczenicy: Moszczenica, Wola Moszczenicka, Gajkowice, Kosów, Gazomia Stara, Białkowice, Pomyków (od Moszczenicy) Przedsiębiorstwo prosi również o o zwrócenie uwagi na pobór wody z hydrantów p.poż przez osoby do tego nieuprawnione. Jedyne uprawnione podmioty to Jednostki Straży Pożarnej oraz służby Przedsiębiorstwa Komunalnego w Moszczenicy. Wszelkie zauważone nieprawidłowości prosimy zgłaszać pod następujące numery telefonów: 44 6169486 dni powszednie w godz. 7-15 oraz numery komórkowe: 602693822 lub 608365540 całodobowo.

Czytaj więcej...
Więcej...

Wyszukiwarka