Mapa strony

Formularze kontaktowe

Nadchodzące wydarzenia

Brak elementów.

Więcej...

Aktualności

11 LISTOPADA Narodowe Święto Niepodległości

18.11.2022

11 LISTOPADA Narodowe Święto Niepodległości

Czytaj więcej...
III Międzynarodowa Konferencja IT

18.11.2022

III Międzynarodowa Konferencja IT

5 września odbyła się III Międzynarodowa Konferencja IT w budynku Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych.  Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli reprezentanci instytucji rządowych tj. NASK, Urzędów Wojewódzkich i jednostek samorządu terytorialnego, specjaliści branży IT oraz przedsiębiorcy. Konferencję zorganizowano w ramach projektu pn. „Kompleksowa promocja i wsparcie w rozwoju internacjonalizacji przedsiębiorstw z wykorzystaniem potencjału gospodarczego powiatu piotrkowskiego jako klucz do zwiększenia międzynarodowej rangi gospodarczej Regionu Łódzkiego”, realizowanego przez Powiat Piotrkowski i Gminę Moszczenica.Na uroczystości gminę reprezentował zastępca wójta Krzysztof Jędrzejczyk. 

Czytaj więcej...
III Międzynarodowe Targi branży IT, rolnej, spożywczej, przetwórstwa drewna, energetyki z Odnawialnymi Źródłami Energii

18.11.2022

III Międzynarodowe Targi branży IT, rolnej, spożywczej, przetwórstwa drewna, energetyki z Odnawialnymi Źródłami Energii

4 września w Gminno-Szkolnej Hali Sportowej im. Romana Kaźmierczaka przy ul. Spacerowej 15 w Moszczenicy odbyły się III Międzynarodowe Targi branży IT, rolnej, spożywczej, przetwórstwa drewna, energetyki z Odnawialnymi Źródłami Energii, które towarzyszyły tegorocznym Dożynkom.Do udziału w wydarzeniu zaproszono firmy z sektora MŚP, które są zainteresowane rozwojem rozwojem eksportu i zdobywaniem nowych rynków zbytu za granicą w obszarach: Informatyka i telekomunikacja, Innowacyjne rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze, Energetyka, w tym odnawialne źródła energii. Mieliśmy przyjemność gościć takich przedsiębiorców jak:PIO MED Piotr PatałaSYSTEM SOLAR Dom Drewna Adam GlinkaŁódzki Dom Biznesu Sp. z o.o. ​Odbierz Pieniądze Marta Zjawiona INCOMEO SP. Z O.O.INCOMETOYS SP. Z O.O.WODEX Jakub NowakCzyste ChłopakiFPU LAMPART Krzysztof LewandowskiDwór Kiełczówka Agroturystyka KROMLE KORYTNICAP.P.H.U. DUNINEX II S.C. T. Sakrajda, P. SakrajdaPOLICJAUrząd Gminy w Moszczenicy

Czytaj więcej...
Moszczenica cyfrowym sercem naszego województwa

18.11.2022

Moszczenica cyfrowym sercem naszego województwa

1 grudnia 2021 roku wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wraz z wójtem Gminy Moszczenica Marcelim Piekarkiem podpisali porozumienie w sprawie współpracy w zakresie wdrażania, utrzymania i rozwoju systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD) oraz utworzenia Lokalnego Centrum Kompetencji (LCK). Uroczystość odbyła się w budynku Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych. Głównym celem LCK w Moszczenicy jest wdrażanie i utrzymanie systemu EZD dla samorządów gminnych i powiatowych, a także współpraca z instytucjami centralnymi – Kancelarią Premiera, NASK – na rzecz wdrażania EZD i budowania lokalnych centrów kompetencji. Warunkiem sprawnej, wygodnej i szybkiej pracy w administracji są kompetencje cyfrowe.Dzięki tej inicjatywie gmina zapewni wsparcie urzędnikom oraz możliwość korzystania z najnowocześniejszych dóbr informatycznych.Pod względem innowacyjności Gmina Moszczenica od lat mieści się w ścisłej czołówce gmin wiejskich w naszym kraju.Obejrzyj film!

Czytaj więcej...
Tekst alternatywny

10.07.2018

Motofestyn 2018

W To była VIII edycja tej popularnej w regionie imprezy. Moszczenicy można było podziwiać m.in. Marcina Głowackiego, mistrza świata w stuncie motocyklowym. Głowacki nazywany "Polish Ninja" zachwycił widzów niesamowitymi akrobacjami, m.in. staniem na głowie w tracie jazdy. Oprócz mistrzowskich pokazów stuntu można było zobaczyć drift, czyli jazdę w kontrolowanym poślizgu w wykonaniu Holy Drift, pokazy sztuki walki szkoły Akido Akikai czy akcję ratowniczą w wykonaniu strażaków. Zespół Jacy Tacy Moszczenicy zaprosił na tradycyjne puszczanie wianków i ognisko. Gwiazdą wieczoru była grupa D-Bomb. Motofestynowi towarzyszyła zbiórka krwi zorganizowana przez moszczenicki klub HDK PCK. Zebrano 7200 ml krwi.  W niedzielę drugiego dnia można było podziwiać zabytkowe samochody m.in. amerykańskie mustangi. Niestety padający deszcz pokrzyżował plany organizatorów, którzy zmuszeni byli odwołać występy Formacji Chatetlet i Agaty Michalskiej z The Others. Artyści przyjadą do Moszczenicy w innym terminie.

Czytaj więcej...
Tekst alternatywny

10.07.2018

Utrudnienia w ruchu

UWAGA! Zmienił się termin zamknięcia przejazdu kolejowego w Raciborowicach. Od dnia 09.07.2018 r. do dnia 25.07.2018 r. będzie zamknięty przejazd kolejowy kat. C w km 127+441 linii kolejowej nr 1, będący skrzyżowaniem z drogą gminną nr 110056E w miejscowości Raciborowice. Prace związane z remontem nawierzchni drogowo-torowej prowadzone będą przy całkowitym zamknięciu przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego. Objazd wyznaczono w następujący sposób: z miejscowości Raciborowice do miejscowości Baby, a następnie drogą wojewódzką nr 716 do Biskupiej Woli oraz analogicznie w przeciwnym kierunku. O remoncie informowaliśmy TUTAJ

Czytaj więcej...
Więcej...

Wyszukiwarka