Profil firmy

Moszczenickie Tereny Inwestycyjne

Gmina Moszczenica rozpoczęła obecnie kolejny duży projekt, jakim są Moszczenickie Tereny Inwestycyjne. Zakłada on kompleksowe przygotowanie oraz uzbrojenie 3,5 ha terenów po byłych Zakładach Przemysłu Bawełnianego, w tym o sieć światłowodową.


– Realizacja projektu przyczyni się w znacznym stopniu do ograniczenia bezrobocia w gminie Moszczenica, a w konsekwencji w całym regionie. Celem projektu jest stworzenie, dostosowanych do potrzeb prowadzenia działalności gospodarczej, terenów inwestycyjnych odpowiadających zapotrzebowaniu inwestorów z sektora MŚP. W ramach projektu zostanie kompleksowo uzbrojony teren o powierzchni 3,5 ha, poprzez budowę sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci energetycznej ŚN 15kV i stacji transformatorowej, oświetlenia ulicznego, wewnętrznej infrastruktury komunikacyjnej oraz sieci światłowodowej. W ramach przedsięwzięcia zostanie zbudowane także nowoczesne Data Center. Głęboko wierzymy w to, że realizacja projektu MTI będzie ważnym sygnałem dla inwestorów, że warto do nas przyjechać i na naszym terenie zainwestować swój kapitał. Z pomocą funduszy europejskich realizujemy również projekt, którego celem głównym jest zwiększenie poziomu handlu zagranicznego sektora MŚP regionu poprzez wzrost powiązań gospodarczych i kreowanie innowacji. Dzięki tym działaniom ugruntowana zostanie marka „Moszczenica – najbardziej innowacyjna gmina w Polsce” jako podkreślenie innowacyjnego charakteru regionu i jego nastawienie na rozwój przedsiębiorczości. W ramach projektu najważniejsze zadanie to organizacja dwóch edycji Międzynarodowej Konferencji wraz z targami, która będzie swoistym forum wymiany doświadczeń i budowy powiązań przedsiębiorstw. Gmina weźmie też udział w międzynarodowych branżowych targach i międzynarodowych targach regionalnych w Polsce oraz wydarzeniach o charakterze gospodarczym. Zostanie stworzone również Biuro Obsługi Inwestora, przygotujemy też szereg materiałów informacyjnych i promocyjnych. Dzięki temu projektowi będziemy promować przede wszystkim Moszczenickie Tereny Inwestycyjne jako idealne miejsce do prowadzenia biznesu w Moszczenicy. Zainteresowanie MTI jest spore, czego dowodem są podpisane listy intencyjne z firmami z branży IT (np. Passus Sp. z o.o., Resolution Sp. z o.o. i inni), które wyrażają chęć zainwestowania w Moszczenicy, a zajmują się one wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Ta pierwsza firma już otworzyła u nas swój oddział. Realizując innowacyjne projekty nasza gmina stwarza także miejsce dla startup-ów– swoją siedzibę posiada u nas firma Smartvide, której działalność ściśle związana jest z prowadzeniem badań z szeroko rozumianej sztucznej inteligencji. Najlepszym przykładem tego, iż w Moszczenicy warto inwestować jest powstałe w miejscowości Jarosty Centrum Dystrybucyjne IKEA, które swoim zasięgiem obejmuje zarówno Polskę, jak i Europę Środkową – wskazuje Marceli Piekarek.

Dane teleadresowe

Moszczenickie Tereny Inwestycyjne
ul. Dworcowa, Moszczenica

Oferty pracy

Obecnie nie ma żadnych ofert pracy.

Zeskanuj kod QR

Nadchodzące wydarzenia

Brak elementów.

Więcej...

Aktualności

Tekst alternatywny

10.07.2018

Motofestyn 2018

W To była VIII edycja tej popularnej w regionie imprezy. Moszczenicy można było podziwiać m.in. Marcina Głowackiego, mistrza świata w stuncie motocyklowym. Głowacki nazywany "Polish Ninja" zachwycił widzów niesamowitymi akrobacjami, m.in. staniem na głowie w tracie jazdy. Oprócz mistrzowskich pokazów stuntu można było zobaczyć drift, czyli jazdę w kontrolowanym poślizgu w wykonaniu Holy Drift, pokazy sztuki walki szkoły Akido Akikai czy akcję ratowniczą w wykonaniu strażaków. Zespół Jacy Tacy Moszczenicy zaprosił na tradycyjne puszczanie wianków i ognisko. Gwiazdą wieczoru była grupa D-Bomb. Motofestynowi towarzyszyła zbiórka krwi zorganizowana przez moszczenicki klub HDK PCK. Zebrano 7200 ml krwi.  W niedzielę drugiego dnia można było podziwiać zabytkowe samochody m.in. amerykańskie mustangi. Niestety padający deszcz pokrzyżował plany organizatorów, którzy zmuszeni byli odwołać występy Formacji Chatetlet i Agaty Michalskiej z The Others. Artyści przyjadą do Moszczenicy w innym terminie.

Czytaj więcej...
Tekst alternatywny

10.07.2018

Utrudnienia w ruchu

UWAGA! Zmienił się termin zamknięcia przejazdu kolejowego w Raciborowicach. Od dnia 09.07.2018 r. do dnia 25.07.2018 r. będzie zamknięty przejazd kolejowy kat. C w km 127+441 linii kolejowej nr 1, będący skrzyżowaniem z drogą gminną nr 110056E w miejscowości Raciborowice. Prace związane z remontem nawierzchni drogowo-torowej prowadzone będą przy całkowitym zamknięciu przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego. Objazd wyznaczono w następujący sposób: z miejscowości Raciborowice do miejscowości Baby, a następnie drogą wojewódzką nr 716 do Biskupiej Woli oraz analogicznie w przeciwnym kierunku. O remoncie informowaliśmy TUTAJ

Czytaj więcej...
Tekst alternatywny

10.07.2018

Uwaga na pobór wody!

Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Moszczenicy ze względu na zbyt duży pobór w stosunku do możliwości ujęcia wody zwraca się z apelem o zaniechanie korzystania z wody sieciowej do celów innych niż socjalno-bytowe. Apel dotyczy mieszkańców miejscowości zaopatrywanych z ujęcia wody w Moszczenicy: Moszczenica, Wola Moszczenicka, Gajkowice, Kosów, Gazomia Stara, Białkowice, Pomyków (od Moszczenicy)Przedsiębiorstwo prosi również o o zwrócenie uwagi na pobór wody z hydrantów p.poż przez osoby do tego nieuprawnione. Jedyne uprawnione podmioty to Jednostki Straży Pożarnej oraz służby Przedsiębiorstwa Komunalnego w Moszczenicy.Wszelkie zauważone nieprawidłowości prosimy zgłaszać pod następujące numery telefonów: 44 6169486 dni powszednie w godz. 7-15 oraz numery komórkowe: 602693822 lub 608365540 całodobowo.

Czytaj więcej...
Tekst alternatywny

09.07.2018

Odnowiony przystanek

Przystanek autobusowy położony przy Rynku w Srocku przestał straszyć. Wielokrotnie dewastowany był antywizytówką miejscowości. Teraz został wyremontowany z funduszu sołeckiego. Mieszkańcy mają nadzieję, że wszyscy będą dbać o wspólne dobro.Zakres remontu obejmował m.in. naprawę murów, wymianę dachu, wykonanie nowej posadzki oraz likwidację ścianki działowej i drzwi co pozwoliło powiększyć miejsce dla pasażerów.

Czytaj więcej...
Tekst alternatywny

09.07.2018

Remont przejazdu w Raciborowicach

Uwaga utrudnienia w ruchu. W dniach 25.06.2018 r. – 11.07.2018 r. będzie zamknięty przejazd kolejowy kat. C w km 127+441 linii kolejowej nr 1, będący skrzyżowaniem z drogą gminną nr 110056E w miejscowości Raciborowice.Prace związane z remontem nawierzchni drogowo-torowej prowadzone będą przy całkowitym zamknięciu przejazdu kolejowego dla ruchu kołowego. Objazd wyznaczono w następujący sposób: z miejscowości Raciborowice do miejscowości Baby, a następnie drogą wojewódzką nr 716 do Biskupiej Woli oraz analogicznie w przeciwnym kierunku.

Czytaj więcej...
Tekst alternatywny

10.07.2018

Uwaga na pobór wody!

Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Moszczenicy ze względu na zbyt duży pobór w stosunku do możliwości ujęcia wody zwraca się z apelem o zaniechanie korzystania z wody sieciowej do celów innych niż socjalno-bytowe. Apel dotyczy mieszkańców miejscowości zaopatrywanych z ujęcia wody w Moszczenicy: Moszczenica, Wola Moszczenicka, Gajkowice, Kosów, Gazomia Stara, Białkowice, Pomyków (od Moszczenicy) Przedsiębiorstwo prosi również o o zwrócenie uwagi na pobór wody z hydrantów p.poż przez osoby do tego nieuprawnione. Jedyne uprawnione podmioty to Jednostki Straży Pożarnej oraz służby Przedsiębiorstwa Komunalnego w Moszczenicy. Wszelkie zauważone nieprawidłowości prosimy zgłaszać pod następujące numery telefonów: 44 6169486 dni powszednie w godz. 7-15 oraz numery komórkowe: 602693822 lub 608365540 całodobowo.

Czytaj więcej...
Więcej...

Wyszukiwarka